Dne 2.6.2019 v 9:29 hodin byla naše jednotka vyslána do osady Havraní u Velké Javorské k záchraně jezevce, který spadl do studny. K místu události jsme vyjeli s CAS 20 Tatra v počtu 1+4. Vzhledem k špatnému přístupu terénem pro CAS bylo nutné studnu najít pomocí průzkumné skupiny, která byla složena ze dvou členů naší jednotky. Po lokaci studny k místu projel VEA Škoda Yeti HZS Libereckého kraje, stanice Česká Lípa. Naše CAS a CAS z HZS zůstali na nedaleké louce. Pro jezevce, který byl v hloubce cca 4 m se spustil jeden z příslušníku HZS. Po úspěšné záchraně byl jezevec vypuštěn do volné přírody a studna byla zakryta kládami, aby nedošlo k dalším pádům. K místu události dále mířila lezecká skupina HZS stanice Liberec, která byla po cestě odvolána zpět na svou základnu.

Lukáš Kubát, velitel jednotky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one