V pátek 11.7. jsme vyjížděli k celkem čtyřem událostem. Ve všech případech se jednalo o technickou pomoc a to konkrétně o odstranění stromů padlých po silné bouřce, která se přehnala přes Žandovsko. K událostem jsme vždy jeli s CAS 25 LIAZ v počtu 1+5, poprvé se siréna rozezněla v 15:22.

Zásah č. 1 - strom přes silnici mezi Horní Policí a Valteřicemi, odstraněn odtažením mimo vozovku.
Zásah č. 2 - strom spadlý před železnici mezi Starým Šachovem a Žandovem. Vlak najel do kmene ležícího přes dráhu, kolize se obešla bez zranění osob. Po příjezdu drážních hasičů strom odstraněn za použití motorové pily.
Zásah č. 3 - strom do půli vozovky v Dolní Polici. K odstranění použita motorová pila a nastavovací žebříky.
Zásah č. 4 - v ulici Volfartická strom spadl na elektrické vedení vedoucí k rodinnému domku. Provedli jsme uvolnění kabelu nízkého napětí z pod spadlého stromu. Použita motorová pila.

Zásahy se obešli bez zranění a cca v 18 hodin jsme byli zpět na základně.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one