V pátek dne 27.9.2013 se naše jednotka zúčastnila taktického cvičení na Máchově jezeře, kde došlo k simulovanému požáru výletní lodi Hynek. Na toto cvičení jsme vyjeli s CAS 24 Liaz 101 a motorovým člunem v počtu 1+3. Začátek této akce se pro nás konal ve Starých Splavech, kde jsme umístili člun na vodu a přejeli na hlavní pláž v Doksech. Na tomto místě jsme vysadili jednoho člena naší posádky aby pomáhal záchrance s transportem zraněných osob .Cvičení probíhalo celkem dvakrát a zúčastnilo se ho spoustu dobrovolných i profesionálních hasičů, policistů, záchranářů a dobrovolníků se spoustou techniky, vybavením a samozřejmě i čtyři vrtulníky. Naše jednotka si v prvním kole vyzkoušela vytahování tonoucích osob z vody do člunu a v druhém kole jsme nakládali zraněné osoby přímo z výletní lodi. Na Máchově jezeře jsme strávili cca 5 hodin a toto cvičení bylo pro nás velmi poučné a zajímavé.

Za SDH starosta Lukáš Kubát
cvičení.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one