Dne 21.7.2012 krátce před 11 hodinou dopolední, byl naší jednotce vyhlášen požární poplach. Jednalo se o požár velkokapacitního seníku v obci Stružnice. Na místo události jsme vyjeli s CAS 24 ŠKODA 706 RTHP v počtu 1+9. Při příjezdu na místo události již zde zasahovaly jednotky z HZS Česká Lípa, SDH Stará Lípa a SDH Jezvé. Úkolem naší jednotky bylo zabránit dalšímu rozšíření požáru a to rozebíráním a hašením balíků sena, které byly ze seníku vyváženy zemědělskou technikou. Situace se však začala zhoršovat a bylo zapotřebí dalších sil a prostředků, aby se mohli zasahující hasiči v akci střídat. Bylo potřeba zajistit hasičskými vozy plynulou kyvadlovou dopravu k řece Ploučnici. Na místo události poté přijely jednotky SDH Kravaře, SDH Dobranov, SDH Skalice a naše CAS 24 LIAZ 101 v počtu 1+2. Vyvážení hořících balíků trvalo až do následujícího dne. Zhruba kolem páté hodiny ranní se všechny jednotky vrátili zpět na své základny. Pouze místní jednotka zůstala na místě, ale i po několika hodinách byla vystřídána a nově nasazené jednotky prováděly kontrolované hoření.
Lukáš Kubát starosta SDH Žandov