Dne 3.4.2011 krátce před čtvrtou hodinou odpolední jsme byli vysláni na náš další letošní zásah. Jednalo se o požár louky ve Volfarticích. Oheň neúmyslně založil místní obyvatel neopatrným pálením trávy. Na místo jsme dorazili nejprve s CAS 25 Škoda 706 RTHP v počtu 3+1 a provedli prvotní zásah proti dalšímu šíření ohně, zejména do nedalekého křovinatého porostu. Za nedlouho přijela naše druhá cisterna LIAZ 101.860 s posádkou o počtu 2+1 a místní jednotka s Avií. Za pomocí vodních děl, vysokotlakého proudu, proudu „C“ a lopat došlo k rychlému dohašení ohně. Jedinou komplikací bylo zapadnutí naší cisterny LIAZ, z podmáčeného terénu nás vyprostil až traktor (tímto děkujeme řidiči za pomoc). Po doplnění cisteren jsme se kolem osmnácté hodiny vrátili zpět na základnu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one