Dne 9.6.2010 jsme byly požádáni a vysláni na pomoc do Ústeckého kraje na pomoc po přívalových deštích. Mimo naší jednotky zde byly ještě další 3 jednotky z Libereckého kraje a spousta jednotek Děčínského okresu.
Vysláni jsme byly do České Kamenice, kde si nás převzala městská policie a HZSUK. Spolu jsme poté jeli směrem na Janskou, Srbskou Kamenici a do Všemil ke konírně. Cestou jsme viděli co vše dokázala voda během několika málo minut napáchat. Od naplavených nečistot na silnice nebo přilehlá území, podemleté komunikace, podemletý povrch komunikací a spoustu dalšího až k zaplaveným domům a sklepům a kempům.
Cestou jsme společně s ostatními jednotkami procházeli nahlášené nejrizikovější místa a komunikovali s lidmi o případné možné buď okamžité, nebo následné pomoci po deštích. V Srbské Kamenici mezitím SDH Skalice za pomoci těžké techniky evakuovali kemp U Ferdinanda kde bylo asi 17 lidí. My jsme s profesionálními hasiči z České Kamenice pokračovali dál do Všemil a procházeli jsem obydlí ležící u vody a kontrolovali stav komunikací, cest a domů. Lidem jsme dávali rady co dělat v nejbližších hodinách a jak postupovat svépomocí v likvidaci následků, které jsou v jejich silách. Návrat na naší základnu jsme měli okolo půlnoci.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one