Dne 15.5.2010 nám byl v dopoledních hodinách vyhlášen poplach na požár a následný únik provozních kapalin z výletní lodi Racek na Máchově Jezeře.
Jednalo se však jen o taktické cvičení jednotek JSDH českolipského kraje, které jsou předurčeny pro vyhlášení třetího požárního poplachového plánu na určený zásah.
Vše bylo předem dohodnuto a byl na to vypracován taktický plán zásahu.
Na Máchovo Jezero se sjelo velké množství jednotek a členů jak SDH, tak i profesionálních hasičů, kteří zde zasahovali, ale také kontrolovali součinnost jednotek a spolupráci členů a velitelů při zásahu.
My jsme na místo události vyrazily s CAS 24K LIAZ v počtu 1+5 a s CAS 24RTHP v počtu 1+4, který měl připojený přívěs s nornými stěnami a motorový člun pro zásah na vodní hladině.

Postupně Vám sem budu přidávat fotogalerie a videa ze cvičení dle toho, jak se budou zobrazovat na netu jiných SDH nebo jinde.