Po necelých dvou měsících se na sever čech a hlavně na českolipsko vrátila velká voda. Naštěstí neudeřila v takovém množství jako minule, ale i tak zasáhla. Hlavně lidi, které byly postiženi při minulých povodních. Většina z nich se již ve velké míře vracela do normálního života s nakoupenými a opravenými věcmi a domy. A nyní to přišlo opět.
Pro nás začaly pomocné práce před velkou vodou již v pondělí 27.9. brzy ráno. Začaly jsme s přípravami na při pytlování a pomocí lidem. Bylo za potřebí lidi včas varovat a pomoci jim s případným stěhováním věcí nebo možnou následnou evakuací.
Rozvozit pytle s pískem a pomoc stěhovat věci z přízemí do vyšších pater byla samozřejmost, ostatně jako minule.
Voda a samotný zásah pro nás skončil ve středu 29.9. v odpoledních hodinách, kdy se voda vrátila zpět do koryta.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one