ÚNIK PROVOZNÍCH NÁPLNÍ

Dne 30.6.09 bylo SDH Žandov spolu s HZSLK stanice Česká Lípa vysláno k likvidaci uniklých provozních náplní s nákladního automobilu. Po našem příjezdu na místo události, které bylo na odpočívadle za Starým Šachovem směrem na Děčín, na nás čekal řidič onoho vozidla. Který řekl, že mu někdo během spánku při povinné pauze odčerpal naftu z nádrže, přičemž mu několik litrů uniklo na zem a způsobilo ekologickou havárii, při které bylo zapotřebí zamezit možnému úniku do přilehlé řeky. Po zadokumentování místa události se začalo se zasypáváním a zamezením dalšího úniku. Poté dorazily hasiči z HZSÚK stanice Česká Kamenice, pod jejichž působnost místo události spadá. Místo jim tedy bylo předáno a my s českolipskýma hasičema odjeli po dohodě domů.

Miroslav Nejedlý SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one