POŽÁR VE VALKEŘICÍCH .

HOŘEL RODINNÝ DOMEK.

20.6. sobota 5:01. Operační důstojník na opisu HZSLK stanice Česká Lípa nám pouští sirénu na žádost HSZÚK stanice Děčín o pomoc pří požáru v obci Valkeřice na Děčínsku. Vyrazily jsme s
CAS 24K Liaz v počtu 1+5. Cestou jsem zjistily, že se musí jet přes Merboltice. Cestou jsme potkali profíky z Uštěká s Tatrou 815.
Po našem příjezdu již probíhali hasební práce zespod domu. My a Úštěčtí hasiči jsme natáhly jeden útočný proud „B“ a z rozdělovače „2xC“ z hlavní silnice a započali jsme práce nad domem. Ustavili žebříky a začaly hasit a rozebírat konstrukci střechy, která byla zasažena nejvíce. Těsně před ukončením zásahu velitel úseku rozhodl, že se použije pěnidlo na změkčení vody, a dohašovalo se pěnou. Krátce po osmé hodině jsme se všichni vrátili zpět na základny.


Miroslav Nejedlý SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one