OPĚT POŽÁR VE STVOLÍNKÁCH.

Hořel stvolínecký zámek.
Jednalo se o taktické cvičení.

Ve středu 3.6.09 přesně v 15:00 zazněla siréna dnes již podruhé. Poprvé ve 12:00 při pravidelné každoměsíční zkoušce sirén nepřerušovaným 140-ti sekundovým tónem. A po druhé tedy v 15:00 zazněla siréna poplašným tónem označujícím požární poplach. Byl nám nahlášen požár zámku ve Stvolíkách. Na místo události jsme vyrazili s CAS 24K Liaz v počtu 1+4.
Do Stvolínek jsme dorazily jako čtvrtí. První byly SDH Stvolínky s Trambusem, druzí hasiči z HZSLK stanice Česká Lípa s Manem a Tatrou 815, třetí SDH Holany s Trambusem, my čtvrtí. Po nás ještě dorazili SDH Skalice s Tatrou 815, SDH Česká Lípa s Trambusem a SDH Dobranov,také s Trambusem.
Po našem příjezdu byl již požár z většiny lokalizován. Bylo již natažené vedení na hašení a natažena voda z místního potoka, takže se by se nemuselo jezdit cisternami. Dva naši členové byly velitelem zásahu posláni v dýchacích přístrojích najít osobu v patře a zachránit ji. Celkem byly v prostoru zámku nalezeny všechny tři nahlášené osoby, které byly vyneseny před zámek do bezpečí.
Po ukončení zásahu byl zámek odvětrán, ztaženo celé vedení, a všichni, i ti co nebyli uvnitř při zásahu, se mohli jít podívat do útrob zámku, jak vypadá v dnešním stavu.
Po té jsme se odebrali na útvar do České Lípy, kde jsme si nechali doplnit vyčerpané vzduchové lahve a vrátili jsme se na základnu.


Miroslav Nejedlý SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one