Požár v Horní Polici-Stoupně.

Cyklická příprava se odložila o dvě a půl hodiny.

Ve středu 20.5.09 jsme měli naplánovanou každoroční cyklickou přípravu strojníků jednotek JSDHO.
Vyrazily jsme krátce po sedmé hodině ranní směr HZSLK stanice Česká Lípa. Když jsme už byly v České Lípě,ozvalo se do vysílačky: PCL 795 ZDE PCL 100 ZKOUŠKA SPOJENÍ,JAK MĚ SLYŠÍTE? Odpověděli jsme, a operační důstojník nám nahlásil: požár v Horní Polici,kam už vyjíždí naše jednotka s CAS 24 MAN, a potřebujeme vás na místě události, jako druhou jednotku.
Otočily jsme tak naší CAS 24 LIAZ a vyrazily zpět. Cesta centrem města na majáky a zapnutou sirénu nebyla tak jednoduchá, jak se může zdát. Hlavně průjezd hlavní světelnou křižovatkou a průjezd kruhovým objezdem u soudu byl dost zajímavý a náročný.
Nerespektování některých řidičů je až udivující.
Ale nakonec jsme se vymotali i přes provizorní most v Dolní Libchavě.
Na nahlášený požár jsme dorazili chvilinku po hasičích z útvaru. Společně jsme zahájily průzkum místa a zahájili hasební práce. Na místě hořela černá skládka vedle rodinného domu a hrozilo přeskočení ohně na dům. Na uhašení ohně bylo zapotřebí cca:10 kubíků vody, pro kterou se jezdilo k nám do Žandova. Zhruba za dvě hodiny bylo uhasíno a my se mohli odebrat do České Lípy na cykliku strojníků.


Miroslav Nejedlý SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one