Požár ve Stvolínkách.


Krátce před půl pátou ráno byl budíček.

V neděli 19.4.09 jsme narychlo vstávaly. Krátce před půl pátou ráno se rozezněla městská výstražná siréna, a byl nám nahlášen požár stohu sena ve Stvolíkách. Tam jsme vyrazily oběmi našimi cisternovými vozy s devíti lidmi.
Po našem příjezdu na místo,kde již zasahovaly jednotky ze Stvolínek a HZSLK stanice Česká Lípa byla již práce v plném proudu. Bylo zapotřebí zachránit přilehlé balíky,které ještě nehořely a zabránit přeskočení plamenů na další stoh. Na místě byl i traktor,který pomáhal odstraňovat rozhořelé balíky do ústraní od dalšího stohu. Bylo zapotřebí zbytečně neplýtvat vodou a spíše chránit,co se zachránit dalo. Doplnily jsme profíky vodou a zhruba po hodině zásahu jsme byly velitelem zásahu odvoláni domů. Chvilku po nás jeli také profíci,kteří předali místo místní jednotce,která nechá zasažené balíky dohořet. Na cestě zpátky domů jsme doplnily nám i profíkům cisterny v místním potoce a vrátily se v klidu domů.

Miroslav Nejedlý SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one