POŽÁR STOHU S 900 BALÍKY .

OPĚT HOŘELY BALÍKY SLÁMY.

Ve středu nad ránem se rozezněla siréna v 05:21. Byl nám nahlášen požár velké stohu slámy ve Stvolíkách směrem na Kolné.
Na místo jsme vyrazily s vozem CAS 24 RTHP v počtu 1+6. Když jsme na místo jsme dorazily již zde zasahovaly jednotky z HZSLK stanice Česká Lípa s Tatrou 815 a SDH Stvolínky s Trambusem jako my. SDH Holany byly také povolány OPISem, velitel zásahu je ještě na cestě odvolal zpět na základnu. U stohu byl také majitel a jeho zaměstnanci, kteří díky traktoru rozebraly a oddělily značnou část a tím hodně zachránily. Po dohodě s velitelem zásahu bylo rozhodnuto o kontrolovaném dohoření části stohu, který byl již plně zasažen ohněm. Šlo asi zhruba o 300 balíků.
Zhruba okolo 7:15 se začalo rozebíráním balíků za pomoci proudu „C“ aby lépe dohořel, což jsme spolu s ostatními jednotkami prováděli do 11:15. Po té jsme se s kolegy z HZSLK Česká Lípa vrátily zpět na základnu a na místě zůstaly domácí Stvolínky, kteří stoh hlídaly do pozdních odpoledních hodin.


Miroslav Nejedlý SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one