POŽÁR U RANÉHO.

HOŘELY BALÍKY SLÁMY.

V pondělí 7.9.2009 se v 16:40 rozezněla siréna. Byl nám nahlášen požár slámy na rozhraní obcí Kravaře, Janovice a Rané. Po dohodě s operačním důstojníkem jsme vyrazily oběma cisternami v počtu 1+3 a 1+1.
Po našem příjezdu již na místě zasahovali profesionální kolegové z Úštěka a České Lípy, kteří vyprostily nedaleko stojící zapadlý zemědělský vůz. Po několika minutách zásahu velitel rozhodl o odjezdu obou profesionálních jednotek, a nás ponechal na místě při kontrolovaném dohoření a rozebrání balíků. Zhruba po dvou hodinách zásahu byly balíky natolik rozebrané a rozhořelé, že jsme přistoupily k hasebním pracem za použití vysokotlakého proudu a dohašení dělem.
Na základnu jsme se vrátily v 19:30. Při požáru bylo zasaženo kolem 10 balíků slámy.
Příčina požáru je v šetření.


Miroslav Nejedlý SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one