Dne 5.8.09 ještě před pravidelnou zkouškou sirén, která se koná ve 12 hodin, zazněla městská siréna jiným,výstražným signálem už v 11.27.Vyjížděli jsme v počtu 1+2 s CAS 24 RTHP na místo události, do bývalého lomu v Mistrovicích, kde se nyní nachází skládka komunálního odpadu. Operačním důstojníkem nám bylo nahlášeno, že na tamní skládce je uvězněna osoba pod nákladním automobilem. Při příjezdu na místo události jsme dorazili stejně s našimi kolegy z Nového Boru s CAS 24 VOLVO. Profesionální hasiči z České Lípy s CAS 24 MAN a RZA NISAN PATROL byly již na místě, kde byly také lékaři se sanitkou, která právě odvážela raněnou osobu. Při průzkumu bylo zjištěno, že poraněnou osobu vytáhl závozník. Poraněný byl schopen komunikace a byl transportován do Českolipské nemocnice. Poté jsme se všichni vrátili zpět na základnu.

Lukáš Kubát SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one