ŽIVELNÁ POHROMA .

ODKLÍZENÍ NÁSLEDKŮ.

Ve čtvrtek odpoledne se českolipskem opět přehnala větrná smršť. Během zhruba deseti minut trvání silného větru popadalo tolik stromů nejen, že jsme měli práci až do půl desáté do večera a následně ještě druhý den ráno. Ani nebyl čas dělat fotografie, kolik bylo práce. Ani nějak zde rozepisovat, co a kde jsme dělali. Dalo by to na hodně dlouhý článek. Stejně vše bylo v denním tisku a v televizi. Zde vám akorát můžu napsat, že jsme během večera po dohodě s operačním důstojníkem projely hlavní tahy našeho hasebního rajonu a odstraňovaly a zprůjezdňovaly hlavní tahy silnic druhé, třetí a čtvrté třídy. Dalo to asi na patnáct stromů.
Druhý den ráno jsme vyrazily už v sedm ráno na pokácení dvou stromů v žandovském autocampu a následovně jsme pomáhaly našemu městu odstraňovat to nejhorší, co bylo zapotřebí v okolí komunikací a z ohledu bezpečnosti i ve městě.
Souhrnná zpráva pro HZS, které musíme odevzdávat po každém výjezdu, je jedna celková. Do ní je však vloženo jedenáct pod-zpráv o samostatných událostech.


Miroslav Nejedlý SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one