Požár seníku.

Okolo půl čtvrté nahlášen požár velkokapacitního seníku v Janovicích.

Nežli jsme stačily dojít domů z předešlého výjezdu,byla opět spuštěna městská siréna.
Tentokráte se jednalo o požár velkokapacitního seníku v družstvu v Janovicích.
Na místo byla vyslána po dohodě s operačním střediskem Česká Lípa ( opis ) CAS 24 LIAZ v počtu 1+4.CAS 24 RTHP,náš Matýsek zůstal jako záloha na garáži v počtu 1+2.Po příjezdu do Janovic s Liazkou byl již seník plně zasažen a operovali zde profesionální hasiči z HZSUK stanice Úštěk a HZSLK stanice Česká Lípa.Po té byly povolány jednotky SDH z Holan s dvěma CAS 24 RTHP,náš CAS 24 RTHP byl povolán ze zálohy a přijelo i SDH Česká Lípa s CAS 32 T 148.
Po dohodě s majitelem se nechal seník postupně vyhořet a po částečném odhořívání se posílaly jednotky zpět na základny.Večer již na místě zůstaly SDH Žandov s dvěmi vozy a SDH Holany také s dvěmi vozy.Večer ve 22:00 se po dohodě s opis poslaly na základnu SDH Holany kompletně a SDH Žandov s CAS 24 RTHP.Na místě zůstala CAS24 Liaz za Žandova v počtu 1+3.
Ráno v osm hodin byly na místo povolány opět SDH Holany a bylo jim místo předáno do úplného vyhoření.SDH Žandov bylo posláno domů.

Miroslav Nejedlý SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one