NOČNÍ POŽÁR.

V noci ze dne 29. na 30.9.2008 jsme likvidovaly požár stohu.

Dne 29.9.08 ve 22:45 nám byl vyhlášen poplach a nahlášen požár stohu ve Stvolínkách.
Na místo jsme vyrazily s CAS 24 RTHP v počtu 1+3.Po našem příjezdu na místo události byl stoh již plně v plamenech.A zde již operovaly dvě jednotky hasičů.HZSLK stanice Česká Lípa s vozem Tatra 815 osádkou 1+3,a místní Stvolínečtí dobrovolní hasiči také s Trambusem v počtu 1+5,kteří měli natažené útočné vedení jednou hadicí „B“ rozdělovač a dva proudy „C“ po obou stranách stohu.
Rozloha stohu byla 30x6m,který byl sestaven asi ze dvou set balíků slámy.
Po rozdělení prací a instrukcí velitelem zásahu se profesionální jednotka vrátila zpět na útvar.Na místě jsme zůstaly my a domácí velící jednotka,přičemž jsme zajišťovaly postupné rozebírání stohu a dohořívání balíků.Ráno v sedm hodin se začalo s dohašovacími pracemi,a vše se začalo prolívat vodou,pro kterou se jezdilo do místního potoku.Zhruba okolo deváté ráno jsme ukončily naše práce a vrátily se zpět na základnu.

Miroslav Nejedlý SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one