NOČNÍ POŽÁR.

Dne 7.6.2008 hořelo v noci ve Volfarticích na Českolipsku.

Dne 7.6.2008 nám byla krátce po půl třetí ráno spuštěna požární siréna v Žandově.
Po seběhnutí do naší zbrojnice jsme se dozvěděli,že hoří areál sběrných surovin ve Volfaticích.
Na místo události jsme vyrazili s CAS 24 L 101 v počtu 1+3.
Po našem příjezdu byly již na místě hasiči z HZSLK stanice Česká Lípa,která provedla průzkum objektu a začala s hasebními pracemi.V době našeho příjezdu byla budova silně zakouřena a částečně pohlcena plameny,které držela plechová střecha budovy,čímž byly hasební práce komplikovanější.Bylo za potřebí použítí dýchacích přístrojů. Nedlouho po nás na místo dorazila domácí jednotka a SDH Nový Bor a
SDH Kamenický ŠENOV.
Zhruba po třiceti minutách se podařilo dostat požár pod kontrolu a uhasit.Proběhlo odvětrání prostor a vynošení věcí z budovy.Po hodině a půl zásahu jsme byly posláni velitelem zásahu zpět na základnu.Na místě události zůstala jednotka SDH Volfartice,která provedla dokončovací práce.

Miroslav Nejedlý SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one