Požár v Heřmanicích

Dne 2.10.2007 nám byl nahlášen požár rodinného domu v Heřmanicích.

Poplach byl vyhlášen krátce před čtrnáctou hodinou.Na místo události jsme dorazily jako třetí po profesionálních hasičích,kteří tam přijeli se dvěma caskami.Hustý oblak kouře byl vidět už z nedaleké Horní Police.Už na první pohled však bylo jisté,že v tomto počtu hasičů,kteří tam byly,se požár nedá zvládnout,a byly povolány další jednotky.Na místě zasahovala také zdravotnická služba se sanitním vozem a zdravotnická helikoptéra.Požár domu se šířil velmi rychle a stěží se ho snažilo dostat pro kontrolu.To se podařilo až krátce před sedmnáctou hodinou večer.To už ale bylo jasné,že se zachrání velmi málo z domu.Popelem lehly dvě třetiny domu.Narušena byla i statika domu a na ráno 3.10. byl pozván žandovským místostarostou statik na posouzení stavu.
Na místě události zasahovali jednotky HZS LK Česká Lípa,SDH Žandov,SDH Česká Lípa,SDH Jezvé,SDH Kamenický Šenov,SDH Nový Bor.
Na místo došlo i k vyprošťování zapadlé techniky z důvodu rozmáčenosti půdy.
Dohašovací práce trvaly do pozdních nočních hodin,kde na místě zůstaly jednotky z Jezvé a Žandova.

Miroslav Nejedlý SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one