Požár v Heřmanicích

Dne 13.9.07 nám byl okolo 21:40 vyhlášen městskou sirénou poplach.

Jednalo se o požár sazí v komíně rodinného domu v Heřmanicích u Žandova. Vyjeli jsme vozidlem CAS 24 K Liaz 101 v počtu 1+6.Po Příjezdu na místo události,kde již asistovala i policie ČR obvodní oddělení Žandov,již zasahovala profesionální jednotka hasičů z HZS LK stanice Česká Lípa S vozem CAS 24 MAN v počtu hasičů 1+5 jsme jen asistovaly.Profesionální kolegové již vybírali žhavý otop z kotle.Po vybrání topiva z kotle,které nosily na dvůr v kýbly na úplné dohašení se profesionální hasiči pustily do vyčištění komína,kominickým náčiním,aby byl vyčištěn i žhavý komín od sazí,aby vychladl.Po hodině zásahu nás velitel poslal zpět na základnu.Na místě zůstali jen kolegové na dohašovací práce.

Miroslav Nejedlý SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one