CAS 20 Tatra 815 terrno 4X4.2

CAS byla financována díky dotačnímu programu pro přeshraniční spolupráci mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014–2020
NÁZEV PROJEKTU: Naši dobrovolní hasiči – zodpovědnost pro budoucnost ve společném domově Evropa REG. Č. 100248764

CAS 20 Tatra 815 terrno 4X4
Z názvu CAS 20/4000/240 S2T vyplívá, že se jedná o cisternovou automobilovou stříkačku o výkonu čerpadla 2000l/minutu, objem nádrže na hasební vodu je 4000l a na pěnidlo 240litrů. Provedení do smíšeného provozu a s výbavou na technické zásahy.
Motor
osmiválec Tatra o výkonu325 KW
Všechny diferenciály jsou vybaveny uzávěrkou, na zadní nápravě jsou namontovány podmetací řetězy. Pohon přední nápravy je připojitelný.
Kabina posádky
Kabina posádky je čtyřdveřová a vybavena šesti sedadly, v sedadle velitele a dalších čtyř členů posádky jsou zabudované držáky dýchacích přístrojů. Dýchací přístroj pro strojníka je umístěn v jeho dosahu.
Tatra je vybavena dvěma vozidlovými radiostanicemi – analogovou i digitální. Samozřejmostí je výstup do reproduktoru u obslužného panelu čerpadla v zadní části vozu.
nástavba
Nástavba je vyrobena z hliníkových profilů jako jeden celek a oplechována hliníkovým plechem. Vozidlo je vybaveno systémem řízení požárních nástaveb THTronic s využitím CAN sběrnice. To umožňuje z jediného místa (například z panelu u řidiče či panelu u čerpadla) zjistit informace o otevřených roletách, dveřích, sklopených stupačkách, vysunutém osvětlovacím stožáru, zapnutých výstražných světlech, o zapnutém zapalování, otáčkách motoru a mnoho dalšího. Mezi kabinou osádky a nástavbou je umístěn pneumaticky výsuvný osvětlovací stožár se čtyřmi LED světlomety o celkovém světelném toku 20 000 lumenů. Stožár se do parkovací polohy zasouvá automaticky.