Naše SDH Žandov uspořádalo v dubnu 2019 nábor mladých hasičů a k dnešnímu dni máme přihlášeno 15 dětí. Od této doby jsme se každý pátek scházeli a seznamovali jsme děti s požárním sportem. Jelikož se v České Lípě konal 18. ročník Dětské ligy pro mladé hasiče, trénovali jsme dle propozic soutěže 2 disciplíny - požární útok a požární kuželník.

Soutěž se konala dne 8.6.2019 ve Staré Lípě u dobrovolných hasičů. Naše děti vytvořily 2 soutěžní družstva v kategorii mladší a dočkaly se krásného umístění. Soutěžní družstvo A se umístilo na 1. místě a soutěžní družstvo B se umístilo na 7. místě. Děti obdržely putovní pohár, medaile a spoustu jiných cen a sladkostí. Chtěli bychom tímto poděkovat a hlavně pogratulovat dětem, že za tak krátkou dobu trénování dokázaly obstarat pro náš kolektiv tak nádherné umístění. Velký dík patří také rodičům, kteří nás jeli na soutěž podpořit a zároveň pomohli s přepravou dětí.

Po soutěži v České Lípě jsme se ihned přemístili na dětský den a zároveň setkání zaměstnanců firmy, který pořádá Sauer Žandov, a.s.. V areálu firmy byla k dispozici naše technika, která dětem umožnila zažít jízdu hasičským vozem na vlastní kůži. Naše děti předvedly ukázku požárního útoku a poté byla pro všechny děti vytvořena hasičská pěna.

Chtěli bychom velice poděkovat firmě Sauer Žandov, a.s. za celkové sponzorování našeho SDH a především za zakoupení hasičských montérek, darování firemních triček a čepic pro náš celý dětský kolektiv.

Děkujeme všem za spolupráci.
Brigita Kubátová za kolektiv hasičů SDH Žandov
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one