Dne 2.7.2010 odjeli naši malí hasiči s některými členy naší jednotky na víkendový pobyt do kempu v Nedamově.
Po roční odmlce jsme se vrátili do Nedamova,kde se nám moc líbí. V loňském roce jsme se bohužel nemohli zúčastnit, protože mládež u hasičů se téměř rozpadla. Naštěstí v letošním roce jsme přijali nové členy a mohli jsme vyrazit užívat si víkend. Po příjezdu do kempu jsme postavili velký vojenský stan, kam jsme se všichni vešli. Po ubytování jsme šli všichni společně vyzkoušet kvalitu a teplotu vody na koupališti, které se nacházelo přímo v kempu. Voda byla teplá díky tropickému počasí, které nám přálo. Většinou jsme byli pořád ve vodě a když jsme ve vodě nebyli, tak jsme seděli u jídla. Snídaně a obědy nám vydávali v místním kiosku, kde opravdu dobře vařili a večer jsme opékali vuřty nebo grilovali maso. Ale pouze ve vodě nebo u jídla jsme nebyli. Chodili jsme také na procházky. Protože naši mládež tvoří chlapci, tak je samozřejmě zaujalo Československé opevnění, které se nachází v lesích nedaleko Nedamova. Pak jsme také navštívili naše hasičské kolegy z Dubé, kde naše děti prolezly celou garáž a techniku kterou v Žandově nemáme. Vyzkoušeli si krční límce a vůbec celou fixaci člověka, například při dopravní nehodě. Po návratu od hasičů hurá zpátky do vody. V neděli jsme se měli vracet, ale po telefonické dohodě s rodiči jsme se dohodli zůstat v Nedamově ještě o jeden den déle. Bohužel druhý den začalo pěkně pršet, že jsme nemohli ani sbalit náš obří stan a tak jsme se dohodli se správcem a nechali ho tam dokud neuschne. Sbalili jsme ostatní věci, naložili je do auta a odjeli domů. U Žandovské zbrojnice už na nás čekali rodiče našich malých hasičů. Všichni jsme se pak rozešli domů a užívali si prodlouženého volna.

Za hasiče ze Žandova Lukáš Kubát