Den 30.9.2017 byl pro nás Žandovské hasiče významným dnem. Převzali jsme do užívání novou cisternu a zároveň oslavili 150 let od svého založení. Při zahájení pronesli naši hosté pár slov a poté nám byla předána naše nová CAS od zástupce firmy THT Polička, kteří nám CAS postavili přesně podle našich požadavků. Starosta našeho města poté předal cisternu do užívání Žandovským hasičům. Po předání symbolického klíče nám velebný pán vysvětil naší novou cisternu a naše jednotka se rozloučila s cisternou CAS 24 Liaz 101, která byla předána do užívání zástupcům z JSDH Holany.

Náš Sbor převzal od starosty města Žandova hodnotný dar v podobě praporu. Prapor převzala do opatrování praporová stráž a byl taktéž vysvěcen velebným panem. Pak už následovalo předání ocenění členům našeho sboru z rukou starosty okresního sdružení, pana Josefa Kraifa. Po této akci následovala volná zábava a ukázka naší nové cisterny.

Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na této akci a všem, kteří přišli společně s námi oslavit náš velký den. Zejména bychom chtěli poděkovat kolegům z Jezvé, Benešova nad Ploučnicí a Raichenbachu za dárky.

Lukáš Kubát, zástupce velitele jednotky a starosta SDH
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one