Ve dnech 10-12.6.2016 jsme se s kolegy ze Zákup, Nového Oldřichova a Reichenbachu setkali na prvním společném cvičení a školení v rámci programu přeshraniční spolupráce Cíl 3. Setkání se konalo v Zákupech a hlavním tématem byla ochrana a zachování památkových chráněných objektů v krizových situacích. Toto téma nás provázelo celý víkend jak teoretickou částí (školení od příslušníků HZS LK a příslušníků Národního památkového ústavu), tak praktickou částí (taktické cvičení na požár státního zámku Zákupy). V Zákupech proběhl i výcvik ve vyprošťování osob z havarovaného vozidla, které provedla naše jednotka společně s kolegy z Reichenbachu a následný požár vozidla, který likvidovali kolegové ze Zákup a Nového Oldřichova. Večery jsme trávili vzájemným poznáváním a diskusí. Po celý víkend zde vládla přátelská atmosféra.

Lukáš Kubát, zástupce velitele jednotky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one