V období od 9.11.2013 do 23.2.2014 se 7 členů naší výjezdové jednotky zúčastnilo kurzu posádek požárních automobilů SDH obcí, předurčených na dopravní nehody. Kurz se skládal ze tří částí. První část probíhala jako samostudium na naší základně v Žandově a byla zakončena testem. Druhá část byla zdravotnická příprava, která probíhala "pod patronátem" pracovníků rychlé záchranné služby Libereckého kraje a byla zakončena písemnou a praktickou zkouškou. Třetí okruh se týkal samotného vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Toto školení probíhalo na HZS Česká Lípa a také jsme navštívili firmu Škoda Auto a.s., abychom si rozšířili znalosti z konstrukce vozidel a jejich "rozstříhání". Tento okruh byl také zakončen písemným testem a praktickou zkouškou. Po úspěšném absolvování kurzu a získání vyproťovacího zařízení, bude naše jednotka vysílána mimo jiné i k dopravním nehodám. Děkujeme také i našim kolegům z SDH Zákupy, kteří zajistili autovraky, na kterých jsme si mohli vyzkoušet jejich vyprošťovací zařízení.

Za JSDHO Lukáš Kubát, zástupce velitele jednotky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one