Dne 20.4.2013 se naše jednotka společně s Policií České republiky a dalšími dobrovolníky zúčastnila akce - dopravní den pro děti, který pořádala kulturní komise města Žandova. Naše jednotka dorazila na místo s CAS 24 liaz a DA Avia, kde tato technika byla volně k prohlédnutí. Bohužel náš Matýsek musel zůstat na základně, a to z toho důvodu, že v těchto dnech prochází poslední etapou repase. Při této příležitosti bylo vymyšleno celkem 6 stanovišť a z toho dvě stanoviště připravili členové našeho sboru, kteří se snažili malým účastníkům trochu přiblížit základní znalosti o požární ochraně. Během cca 1 kilometr dlouhé trasy projížděli policisté v dobových uniformách a na historických motorkách, aby kontrolovali malé řidiče, zda dodržují dopravní předpisy. Za každý přestupek samozřejmě strhávali body z řidičského průkazu. V této činnosti jim byla nápomocna i Policie ČR, která prováděla namátkovou dechovou zkoušku a sejmutí otisků prstů. Celá akce byla ukončena předáním dárečků za získané body do řidičského průkazu a opékáním buřtů. Doufáme, že se všem tato akce líbila stejně jako nám a že se opět setkáme při další takovéto příležitosti.

Za hasiče ze Žandova starosta SDH Lukáš Kubát