Dne 30.4.2011 se naši členové výjezdové jednotky a členové výjezdové jednotky z podniku Bombardier Transportation Česká Lípa, zúčastnili pravidelného kurzu nositelů dýchací techniky v Hamru na Jezeře. Na polygon báňské záchranné služby jsme dorazili kolem poledního. Prostor byl prázdný a nám nic nebránilo v provedení výcviku. Hned po vstupu jsme zjistili, že letos to nebude vůbec jednoduché. Prostor byl hustě zakouřen a viditelnost byla cca 50 cm, tzn., že i pro hasiče, kteří nebyli v tomto polygonu poprvé, nastaly těžké chvíle. Museli jsme se orientovat podle stěn a v některých případech se i plazit po zemi. Celá akce byla pro všechny členy výjezdové jednotky velmi poučná.

Při návratu do České Lípy se náš velitel, který je zároveň i velitelem hasičů z Bombardieru, rozhodl nevyprázdněné láhve ještě před odevzdáním zcela vyprázdnit,a to v rámci výcviku v podniku Bombardier. Poté následoval odjezd na HZS Česká Lípa, kde byla dýchací technika předána k naplnění a revizi. Poté následoval návrat zpět do Žandova.
Lukáš Kubát
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one