Dne 26.6.2010 byli někteří členi naší výjezdové jednotky požádáni o ukázku techniky na seznamovací párty, která se konala na Radči, tedy ve vsi spadající pod město Žandov. Na slavnosti jsme tedy hned po soutěži ve Skalici u České Lípy vyrazili s naší liazkou v počtu 1+2. Počasí bylo moc pěkné a oslavy byly v plném proudu. Zaparkovali jsme naší lízu a otevřeli všechny dveře. Tímto jsme zcela zpřístupnili náš výjezdový automobil všem lidem, kteří měli zájem se seznámit s naší technikou. Zájem byl opravdu veliký. Hned se na nás navalilo spoustu dětí a spousta otázek. Na Radči jsme byli poprvé a pro místní obyvatelé to bylo něco naprosto nového. Děti si mohly cokoliv vyzkoušet. Největším lákadlem bylo oblékání. Děti se oblékaly do našich zásahových obleků a vyzkoušely si, co všechno má opravdový hasič na sobě při zásahu a co všechno to obnáší. Asi po hodině a půl dobré zábavy jsme se vydali na cestu zpět na základnu. Několik dětí nás prosilo, zda bychom je svezli v hasičském autě. Povozili jsme je tedy po Radči a pak se vydaly zpět. Těšíme se na příští rok, kdy se určitě opět pojedeme podívat na tyto slavnosti a určitě předvedeme i nějakou ukázku.

Za hasiče ze Žandova Lukáš Kubát
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one