PÁLENÍ FILIPOJAKUBSKÝCH OHŇŮ.
TAKZVANÉ PÁLENÍ ČARODĚJNIC.

Jako každý rok nás naše město vyslalo na požární dozor při pálení čarodějnic, na místní fotbalovém hřišti, pořádané fotbalovým klubem.

Ve čtvrtek odbodne sice trošku sprchlo, ale nikoho to však od dobré zábavy neodradilo.
Na místním hřišti se sešlo dost lidí, dětí a čarodějnic, aby se podívali na soutěž o nejkrásnější, nebo spíše nejošklivější čarodějnici. Jak vyrobenou,kterou mohli po té přidat na vatru a spálit, tak i o živou čarodějnici. Tu však neupálily.
V rámci dozoru jsme se zajely navečír podívat Matesem ve čtyřech lidech i do Valteřic, kde měli vatru postavenou u tamějšího rybníku. Po příjemně strávené chvilce jsme se vrátily do Žandova, kde jsme vydržely asi do půlnoci a pak jeli domů.

Miroslav Nejedlý
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one