NÁVŠTEVA DĚTÍ Z MATEŘSKÉ ŠKOLKY U HASIČŮ V ŽANDOVĚ.

Dne 22.4.09 jsme měli vzácnou návštěvu.

Přišli se na nás podívat dětičky z naší místní mateřské školy. Připravily jsme si pro ně prohlídku naší nové zbrojnice spojenou s prohlídkou hasičských vozů, při které si do aut mohli i sednout.
Měli možnost si vyzkoušet stříkat ze džberové stříkačky a z cisterny opravdickou hadicí, ze které byly nadšené. Paní učitelky si vyzkoušely jaké to je, kdyby vznikl požár a musely by použít hasicí přístroj. Zjistily, že to opravdu není tak jednoduché, jak se zdá. Musely vynaložit opravdu velkou silu na stlačení a odjištění přístroje, aby byl funkční a dalo se s ním hasit.
Dětem a učitelkám se zde moc líbilo a uznaly, že být hasičem je sice pěkné, ale i docela náročné.
Jako poděkování za návštěvu jsme dětem zapnuly majáky a sirénu na Liazce.
Miroslav Nejedlý
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one