PÁLENÍ VČELÍNU PO NAPADENÍ MORU VČELÍHO PLODU.

Dne 17.4.09 jsme měli požární dozor při pálení.

Byly jsme našim městem posláni na dozor při pálení včelínu po napadení nemocí.
Na místo jsme si pro jistotu vzaly jak CAS 24RTHP,našeho Matese. Tak i CAS 24K Liaz.
Po příjezdu na místo jsme se porozhlídly a umístily techniku tak,aby jsme měli zajištěn jeden výjezd na další možnou akci,na kterou by jsme jeli Liazkou. Matese jsme postavily k malému místnímu potůčku,ke kterému jsme dali i naše kalové čerpadlo na doplňování vody do Matesa.
Od cisterny jsme si natáhly tři hadice „ B “,napojily rozdělovač a dále dali dva útočné proudy hadicemi „ C “,aby jsme měli zajištěn možný únik ohně mimo zónu pálení.
Nikdy jsme při takovéto akci nezasahovaly,tak pro nás bylo docela zajímavé a poučné do budoucna se poučit,jaké to je,kdy se něco podobného stane.
Včelín,který byl umístěn v lesíku a podpálen troškou hořlaviny,byl během chvilky v plamenech a v okolí nastal obrovský žár,že bylo potřeba chladit okolní dvě boudy a okolní porosty,které začaly žárem velmi rychle osychat a hrozilo by rychlé rozšíření ohně do lesa. Ani si nedokážu představit,co by se stalo,kdybychom tam nebyly. Celému pálení dohlížel také člověk z Krajské veterinární správy,který nakázal,co všechno na místě spálit.

Miroslav Nejedlý
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one