DEN CIVILNÍ OBRANY NA ŠKOLE V HORNÍ POLICI.

Ukázali jsme zásah při požáru školy.

V pondělí 22.6.09 hořelo v jedné ze tříd základní školy. Tím začal žákům den CO ve škole. Jednalo se o simulovaný požár, při kterém si žáci vyzkoušeli urychlenou evakuaci budovy. Poté přijeli hasiči a zahájili ve škole průzkum a hledali i jednu ztracenou osobu, která zůstala někde v budově. Po nálezu onoho žáka a jeho vynešení na nosítkách z budovy začal „samotný zásah“ a likvidace požáru s následným odvětráváním prostor.
Po ukázce zásahu jsme dětem ukázali, co všechno k naší práci potřebujeme a používáme. I samotní žáci měli tu možnost si vyzkoušet některé věci: například použití hasícího přístroje, oblečení do hasičského kompletu i s dýchacím přístrojem na zádech, aby věděli, jaké to je, když jde hasič do budovy za požárem plně oblečen.

Miroslav Nejedlý
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one