VÝROČNÍ SCHŮZE ČLENŮ JSDHO ŽANDOV A PŘÁTELSKÉ POSEZENÍ SE ZASTUPITELI MĚSTA.

Dne 12.1.2008 jsme se opět po roce sešli ve větším počtu na schůzi.

Výroční schůzi zahájil starosta sdružení Michal Novák,kde nás všechny uvítal a uvítal i též pozvané zastupitele našeho města. Byly to starosta Zbyněk Polák a místostarosta Michal Beň.
Poté dal slovo našemu zástupci velitele Karlu Loukotovi mladšímu,který shrnul a zhodnotil loňské výjezdy z hlediska práce nás hasičů a práce s technikou při výjezdech i mimo ně.
Dále měl slovo velitel jednotky Jiří Eliáš,ten měl nejdelší proslov.
-Shrnul naší celoroční práci při různých aktivitách a práci na technice,která není nejmladší.
-Hodnotil nabídku hornopololickým hasičům,kteří se chtějí postavit zpět na nohy.
-Dále byla řeč o výjezdové jednotce,kde byl snížen počet členů na 15.
-Hodnotil se loňský rok z hlediska výdajů(nákup výzbroje a výstroje).
-Plánovaly se nákupy na letošní rok,kde padly třeba návrhy na centrálu,nové žebříky,dokoupení zásahových kalhot pro členy,kteří je ještě nemají atd.
-Hodnotila se ale i práce mladých hasičů a hovořilo se o problému s dopravou mládeže na soutěže z důvodu novelizace zákona o provozu na pozemních komunikacích,který nám toto dosti komplikuje,protože byla zrušena vyjímka,která nám umožňovala převážet mladé hasiče v hasičských vozech.
-Rozmluva byla i o znovuzrození soutěží pro dospělé hasiče.Loni jsme si pár soutěží vyzkoušely a docela nás to chytlo.
Po té si vzali slovo pozvaní zastupitelé a oslovily nás se zapojením do letních městských slavností LÉTO BUDIŠ POCHVÁLENO,které se konají 15.6.2008 s akcí dnem otevřených dveří v naší hasičské zbrojnici a ukázkou techniky,kterou zde máme. A možná bude i něco víc,ale to je dlouhodobé plánování…
Z pěněz,které jsme během roku utržily ze sběru a různých jiných aktivit jsme si pak dali výborný zabíjačkový guláš a nějaké pití. Po té byla volná diskuse.

Miroslav Nejedlý SDH Žandov
12_1_08-6.jpg